Ładuję stronę ...

Platforma MT4

Platforma MT4 MetraTrader4 (MT4) to platforma transakcyjna do detalicznego obrotu walutami, która zyskała dużą popularność wśród traderów forex. W zależności od potrzeb możemy korzystać z wersji dedykowanej na komputery stacjonarne, bądź urządzenia przenośne. Żadna inna platforma nie daje użytkownikowi tak dużej swobody działania i rozbudowanego wachlarza narzędzi.


Intuicyjny i przejrzysty interfejs MT4, oraz możliwość handlu poprzez jedno kliknięcie, doskonale wpisują się w ideę dynamicznego handlu. Z drugiej strony, użytkownicy mają duże pole manewru – bardziej zaawansowani mogą pisać własne skrypty i roboty transakcyjne. Platforma pozwala na jednoczesną obserwacje kilkunastu różnych instrumentów handlowych, co pozwala użytkownikowi szybko reagować, podejmować na bieżąco ważne decyzje i wybierać nowe drogi inwestowania. Korzystając z nowoczesnych opcji można szybko ustawić wszelkiego rodzaju zlecenia, określające miejsce wejścia w pozycje oraz ustawić zlecenia typu take profit oraz stop loss.


MT4 jest obecnie uznawana za najwydajniejsze oprogramowanie dla detalicznego obrotu walutami. Oprócz standardowych funkcji oferuje cały wachlarz możliwości m.in. kopiowanie transakcji od innych inwestorów (tzw. sygnały), dostęp do sklepu z narzędziami do platformy (tzw. Market), gdzie użytkownicy mogą pobrać za darmo lub kupić tysiące gotowych strategii inwestycyjnych i wskaźników. Platforma zapewnia również pełną automatyzację procesów transakcyjnych dzięki ExpertAdvisors. Użytkownik może wykorzystać jej pełen potencjał dla automatycznego handlu, korzystając z pomocy społeczności MQL4.


Co więcej, MetaTrader4 pozwala na edytowanie poziomów zleceń oczekujących z wykresu oraz udostępnia szereg narzędzi i wskaźników dostępnych w Internecie. Użytkownik otrzymuje również wgląd do statystyk tworzonych na bazie historii prywatnego rachunku oraz pozostaje na bieżąco z wiadomościami rynkowymi.